UncategorizedBEBEK YÜZME KURSUMUZ A HABER’DE!

Ekim 7, 2020

Aykon Akademi Bebek Yüzme Eğitimleri A Haber TV’de yayınlandı. Aykon Akademi Çankaya, Ankara’da Bebek Yüzme kursunda 4-36 aylık bebeklerimiz “Avusturalia Swimming School” bebek yüzme eğitimi sertifikalı eğitmenlerimiz eşliğinde, sadece onlar için hazırlanmış havuzumuzda doğuştan var olan yüzme yeteneklerini geliştirirken, sağlıklı bireyler olma yolunda ilk kulaçlarını atmaktadır.

 

Eğitime anne ve babaların da katılabildiğini, böylece ailenin suda birlikte vakit geçirme şansı bulduğunu anlatan Başkurt, bunun bebek ve ebeveyn arasındaki bağı güçlendirdiğini söyledi.

Başkurt, “Bir dersimiz yarım saat ve yaklaşık 3 derste, yani 1,5 saatte bebekler nefes kontrollerini edinmiş oluyor. Arkasından da el ve ayak koordinasyonlarını geliştirmemiz için 10-12 ders yetiyor. Yani yaklaşık 5-6 saat, bebeklerin yüzme öğrenebilmesi için yeterli bir süre oluyor.” bilgisini paylaştı.

Düzenli olarak 5 aydır yüzme eğitimi alan 11 aylık Kaan’ın annesi Elif Karaelmas Binay da bebeğini suyu sevmesi, sudan korkmaması için kursa getirdiklerini söyledi.

“Hayatı boyunca da güzel bir spor olarak yüzmesini destekliyoruz.” diyen Binay, anne-oğul suda keyifli, kaliteli zaman geçirmeyi de amaçladığını belirtti.

Binay, eğitime haftada 2 gün geldiklerini, bebekle yüzmekten keyif aldıklarını ve oldukça yararlı bir faaliyet gerçekleştirdiklerini kaydetti.

YÜZME KULÜBÜMÜZE KATILMAK İSTER MİSİNİZ?

SOSYAL MEDYA

Bizi sosyal medyadan takip ederek en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

BÜLTEN ABONELİĞİ

Mail sistemimize abone olarak ücretsiz bilgilendirme mailleri alabilirsiniz.