UncategorizedYÜZME

Ekim 7, 2020

Ümitköy, Ankara’da Yüzme branşında milli sporcular yetiştiren Aykon Akademi uzman ve alanında önde gelen, aralarında Milli Antrenörlerinde bulunduğu 12 akredite eğitmen kadrosu, akademisyenler tarafından hazırlanan etkin ve dinamik eğitim programları, 800’e yakın sporcusu, 6 kulvar yarı olimpik havuzu ve ailelerin çocuklarını keyifle izleyebildiği şirin kafeteryası ile sporcularının fiziksel ve ruhsal açıdan gelişimini önemseyen, yüzme sporunu spor yapmaktan profesyonelliğe taşıyan bir kurum olmaktan gurur duymaktadır. Yüzme tekniklerinde dört still öğrenim basamakları temelden verilerek her aşama profesyonel sporcu olması için gereken tüm müfredat düzenli olarak uygulanır. Sporcularımızın Lisanslı ve Milli sporcu olma şansı bulunmaktadır. Tüm sporcularımızın gelişim durumları özel yüzme gelişim panel sisteminden takip edilir.

Temel Yüzme Eğitimi

Aykon Akademi Yüzme Eğitimi

Aykon Akademi paylaştı: 11 Nisan 2019 Perşembe

Bebek Yüzme Eğitimi
4-36 aylık bebeklerimiz “Avusturalia Swimming School” bebek yüzme eğitimi sertifikalı eğitmenlerimiz eşliğinde, sadece onlar için hazırlanmış havuzumuzda doğuştan var olan yüzme yeteneklerini geliştirirken, sağlıklı bireyler olma yolunda ilk kulaçlarını atmaktadır. En önemlisi de, su güvenliği eğitimimiz sayesinde suda güvende kalmayı öğrenmektedirler. Unutmayın bebeğinizin alacağı bu eğitim bir gün onun hayatını kurtarabilir.Son dönemde ülkemizde de popüler olamaya başlayan bebek yüzme eğitimleri genel terimi itibariyle yurt dışında kidswim babyswimming adıyla geçmektedir.

Bebek Yüzme Nedir
Yurt dışında, özellikle avusturalya ve amerikadaki ülkeler çoğunlukla müstakil evlere ve havuzlara sahiptir. Ailelerin küçük yaştaki bebekleri için bu durum güzel gözükse de çok önemli bir dezavantajı beraberinde getirmektedir. Ebeveynler her ne kadar dikkatli davransalar da ufak bir dikkatsizlik çocukların evdeki mevcut havuza kaza sonucu düşmelerine ve ölüm vakalarıyla karşı karşıya kalmalarına neden olmaktaydı.

Son yıllarda artan bebek boğulma vakalarına karşılık su güvenliği adı altında bebek yüzme tekniği geliştirilmiş ve bu iki ülke buna öncü olmuşlardır. Öğrenilmiş ve şartlandırılmış refleks üzerine eğitim teknikleri uygulanarak bebeklerin bir tehlike anında kendilerini kurtarabilecek yüzme potansiyeline sahip olmaları sağlanmaktadır.

Bir bebeğe basketbol, voleybol, futbol, vb. sporları yaptıramazsınız. Ancak yüzme her yaşta her an yapılabilecek bir spordur. Ayrıca motor gelişiminin doğuştan itibaren geliştirilebilir olduğunu varsayarsak 4 yaşında herhangi bir spora yeni başlamış bir çocuk ile bebek yüzme eğitimiyle spor hayatına başlamış olan bir çocuğun motor gelişimi arasında dağlar kadar fark olacaktır.

Bebek Yüzme Nasıl Yapılır ?

Bebek Yüzme – Aykon Akademi – Ankara

Aykon Akademi Bebek Yüzme eğitimiyle miniklerimiz sudan hiç korkmaz!

Aykon Akademi paylaştı: 4 Ağustos 2016 Perşembe

Havuzun Sıcaklığı 30-31 derece değilse kesinlikle bebeğinizle eğitime girmeyin. Asla ve asla eğitmensiz su güvenliği eğitimine başlamayın. Eğitmenlerin sertifikalı ve deneyimli olmasını göz önünde bulundurun. Bebeklerinizi yüzme eğitiminde kesinlikle zorlamayın. Eğitmenlerin ticari mi yoksa, gerçekten su güvenliği ve sağlık yönünden eğitim verebilecek kapasitede mi dikkatli araştırma yapın. Programa başladıktan sonra istikrarlı ve düzenli bir şekilde devam edin. Yemeğini mümkünse 1,5 saatten önce yedirin. Verilen çalışmaları günlük kesinlikle tekrar edin. Suyun hijyenik olmadığı ve özellikle zararlı kimyasal içeren havuzlarda eğitime katılmayın.

HEMEN ŞİMDİ, BİLGİNİZİ BIRAKIN SİZİ ARAYALIM!

YÜZME KULÜBÜMÜZE KATILMAK İSTER MİSİNİZ?

SOSYAL MEDYA

Bizi sosyal medyadan takip ederek en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

BÜLTEN ABONELİĞİ

Mail sistemimize abone olarak ücretsiz bilgilendirme mailleri alabilirsiniz.