Update cookies preferences
 

Aykon Spor Kulübü ile Yüzme Eğitimleri

24 Haziran 2023

Ümitköy, Ankara’da Yüzme branşında milli sporcular yetiştiren Aykon Akademi uzman ve alanında önde gelen, aralarında Milli Antrenörlerinde bulunduğu 12 akredite eğitmen kadrosu, akademisyenler tarafından hazırlanan etkin ve dinamik eğitim programları, 800’e yakın sporcusu, 6 kulvar yarı olimpik havuzu ve ailelerin çocuklarını keyifle izleyebildiği şirin kafeteryası ile sporcularının fiziksel ve ruhsal açıdan gelişimini önemseyen, yüzme sporunu spor yapmaktan profesyonelliğe taşıyan bir kurum olmaktan gurur duymaktadır. Yüzme tekniklerinde dört still öğrenim basamakları temelden verilerek her aşama profesyonel sporcu olması için gereken tüm müfredat düzenli olarak uygulanır. Sporcularımızın Lisanslı ve Milli sporcu olma şansı bulunmaktadır. Tüm sporcularımızın gelişim durumları özel yüzme gelişim panel sisteminden takip edilir.

 

  1. Bebek Yüzme Eğitimi: Doğal Yetenekleri ve Su Güvenliği

 

4-36 aylık bebeklerimiz, ‘Avusturalia Swimming School’ tarafından sertifikalı eğitmenlerimiz eşliğinde, özel olarak hazırlanmış havuzumuzda bebek yüzme eğitimi almaktadır. Bu eğitimle bebekler, doğuştan var olan yüzme yeteneklerini geliştirirken, sağlıklı bireyler olma yolunda ilk adımlarını atmaktadır. Ayrıca, su güvenliği eğitimimiz sayesinde su ortamında güvende kalma becerisini öğrenmektedirler. Unutmayın, bebeğinizin bu eğitimi hayatını kurtarabilecek önemli bir beceridir. Son dönemde ülkemizde de popüler hale gelen bebek yüzme eğitimleri, yurt dışında genellikle ‘kidswim’ veya ‘babyswimming’ adıyla anılmaktadır.

 

  1. Su Güvenliği ve Bebek Yüzme Eğitimi

 

Yurt dışında, özellikle Avustralya ve Amerika gibi ülkelerde, çoğu aile müstakil evlerde ve havuzlara sahiptir. Bu durum, ailelerin küçük yaşta olan bebekleri için iyi görünse de ciddi bir dezavantajı beraberinde getirir. Ebeveynler ne kadar dikkatli olurlarsa olsunlar, küçük bir dikkatsizlik çocukların evdeki havuza düşmesine ve maalesef ölüm vakalarıyla karşı karşıya kalmasına neden olabilmektedir.

Son yıllarda bebek boğulma vakalarının artmasıyla birlikte, su güvenliği adı altında bebek yüzme teknikleri geliştirilmiş ve bu iki ülke bu konuda öncü olmuştur. Bebeklere öğrenilmiş ve şartlandırılmış refleks üzerine eğitim teknikleri uygulanarak, bir tehlike anında kendilerini kurtarabilecek yüzme yeteneklerini kazanmaları sağlanmaktadır.

Bir bebeğe basketbol, voleybol, futbol gibi sporları yaptıramayız. Ancak yüzme, her yaşta ve her zaman yapılabilen bir spor dalıdır. Ayrıca, motor gelişiminin doğuştan itibaren geliştirilebileceğini varsayarsak, 4 yaşında herhangi bir spora yeni başlamış bir çocuk ile bebeklik döneminden itibaren yüzme eğitimi almış bir çocuğun motor gelişimi arasında dağlar kadar fark olacaktır.

 

  1. Bebeğinizle Yüzme Eğitimi: Önemli İpuçları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğinizle yüzme eğitimine girmeden önce havuzun sıcaklığının 30-31 derece olmasına dikkat edin.

Su güvenliği eğitimi için kesinlikle eğitmensiz çalışmalara başlamayın, sertifikalı ve deneyimli eğitmenleri tercih edin.

Bebeklerinizi yüzme eğitiminde zorlamayın; onların temposuna ve konforuna saygı gösterin.

Eğitmenlerin ticari mi yoksa gerçekten su güvenliği ve sağlık konularında yetkin mi olduğunu dikkatli bir şekilde araştırın.

Programa başladıktan sonra istikrarlı ve düzenli bir şekilde devam etmek önemlidir.

Bebeğinizi mümkünse eğitimden 1,5 saat önce besleyin.

Verilen çalışmaları günlük olarak kesinlikle tekrarlayın.

Hijyenik olmayan ve zararlı kimyasallar içeren havuzlarda eğitime katılmaktan kaçının.

LÜTFEN DİKKAT! Bu sitenin isim hakları, tasarımı, her türlü içeriği ve diğer mevcut bilgiler izin alınmadan kopyalanamaz, taşınamaz, alıntı yapılamaz, paylaşılamaz ve kullanılamaz. Bu konudaki tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir.

YASAL UYARI! Bu sitede yer alan yazı, resim, video ve diğer tüm içerikler ön bilgilendirme amaçlı olarak hazırlanmış olup, bir uygulama, tanı ya da tıbbi tedavi için yol gösterici ya da dayanak olamaz. Bu sitede yer alan bilgiler; uygulama, tanı veya tıbbi tedavi amacıyla kullanılmamalı, uzmanlık gerektiren uygulamalar mutlaka bir uzman kontrolünde yerinde yapılmalıdır. Bu sitede verilen bilgilere dayanarak başkaları tarafından yapılan uygulama, tanı ve tedaviler konusunda hiçbir sorumluluk kabul edilmez.

Aykon Akademi-Ankara Yüzme, Çankaya Yüzme, Çayyolu Yüzme, Ankara Yüzme Havuzu, Ankara Yüzme Kursu